مهمترین نکات صرفه جویی در مصرف انرژی

مدیریت
0 دیدگاه

برای صرفه جویی در مصرف انرژی و آب و کاهش قبض انرژی می توانید تغییرات کوچکی را در خانه انجام دهید:

از انرژی خورشید استفاده کنید در زمستان، با بازکردن پرده های خود در هنگام صبح در قسمت آفتابی خانه و بستن آنها در اواخر روز ، در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. در تابستان، پنجره ها و پرده های خود را در طول روز ببندید تا اشعه خورشید مسدود شود.نشتی های هوا را پیدا کرده و مهر و موم کنید. نصب آب بند، آب بندی و واشر در اطراف درها، پنجره ها و پریزهای برق برای کاهش نشت هوا و صرفه جویی در انرژی
تعمیر و نگهداری منظم برای تجهیزات گرمایش و سرمایش خود را برنامه ریزی کنید. با تعمیرات به موقع آنها بیشتر دوام می آورند و کارآمدتر اجرا می شوند. تعویض فیلتر هوای کوره را هر 3 ماه فراموش نکنید.مجاری خود را تمیز نگه دارید و صفحات طبقه شما باز باشد تا هوا جریان یابد.
ترموستات خود را در شب و زمانی که در خانه نیستید تنظیم کنید. در زمستان ، درجه حرارت را حداقل 3 درجه یا بیشتر به مدت حداقل 8 ساعت در روز کاهش دهید تا 4 درصد در هزینه های گرمایش صرفه جویی شود.از ترموستات هوشمند استفاده کنید. برای تنظیم و تنظیم آب و هوای خانه می توانید از راه دور آن را کنترل کنید. همچنین می تواند از برنامه و احساس شما در خانه بودن درس بگیرد و درجه حرارت را متناسب با آن تنظیم کند.
حرارت را کم کنید یا دستگاه های طبقه بندی را در اتاقهایی که اغلب در آنها نیستید ببندید.تایمرهای فن خروجی را برای تهویه مناسب نصب کنید و بدون تهویه بیش از حد خانه ، در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.
اگر شومینه چوبی دارید ، با یک دودکش روبرو مشورت کنید که چگونه می توانید اتلاف حرارت را در صورت عدم استفاده از شومینه کاهش دهید.

وقتی به تعطیلات می روید ، آبگرمکن گاز طبیعی خود را به حالت خاموش تبدیل کنید.یک سیستم بازیابی گرمای آب تخلیه را نصب کنید تا مصرف انرژی آبگرمکن خود را تا 25 درصد کاهش دهید.
سایه های پنجره را باز کنید تا از نور طبیعی استفاده کنید و فضای زندگی خود را روشن کنید.هنگام خروج از اتاق چراغ ها را خاموش کنید.
از لامپ ها و وسایل LED در خانه خود استفاده کنید. آنها تا 80 درصد از برق کمتری نسبت به روشنایی رشته ای استفاده می کننداز دیمر ، تایمر و سنسورهای حرکتی برای کنترل چراغ ها و صرفه جویی در انرژی استفاده کنید.
وسایل برقی و وسایل برقی که استفاده نمی شود را از برق بکشید. برق آماده به کار 10 درصد از مصرف برق خانگی را شامل می شود.هنگامی که دستگاه به طور کامل شارژ شد یا وقتی از شارژر استفاده نمی شود ، شارژرهای باتری را از برق بکشید. یک شارژر باتری ، مانند شارژر تلفن همراه ، ممکن است حتی وقتی دستگاهی که در حال شارژ شدن آن است برداشته شود ، برق مصرف کند. بیش از 50 درصد از نیروی الکتریسیته ای که توسط شارژر جذب می شود به عنوان گرما هدر می رود.
از میله های قدرت هوشمند استفاده کنید. بر خلاف میله های برق معمولی ، میله های قدرت هوشمند قدرت آماده به کار را کاهش داده یا حذف می کنند. با یک نوار هوشمند ، دستگاه اصلی مانند تلویزیون یا کامپیوتر را به سوکت اصلی وصل می کنید. هنگامی که دستگاه اصلی خاموش است ، نوار پاور هوشمند برق همه دستگاه های مرتبط را که به سوکت های دیگر متصل شده اند ، مانند کنسول های بازی و چاپگرها ، قطع می کند. دستگاه اصلی را خاموش کنید و همه دستگاه های دیگر به طور خودکار خاموش می شوند.اگر نوار قدرت هوشمند ندارید ، هنگام استفاده از کنسول بازی خود را در حالت آماده به کار قرار دهید. در حالت بیکار ، سیستم گیمینگ معمولی می تواند تا 90 وات برق مصرف کند و سالانه 60 دلار دیگر برای شما هزینه برق دارد.
برای صرفه جویی در انرژی و پول از تایمر اتوماتیک اتومبیل استفاده کنید. حتی در سردترین شبها فقط باید 3 ساعت قبل از راه اندازی ماشین بخاری را روشن کنید.برای کاهش مصرف انرژی با تنظیم روشنایی صفحه ، حالت ذخیره انرژی تلویزیون خود را روشن کنید.
اگر در خانه کامپیوتر دارید:
بعد از استفاده از کامپیوتر خود را خاموش کنید. بیشتر اتلاف برق زمانی اتفاق می افتد که کامپیوتر شما یک شب ، آخر هفته یا مدت طولانی بی تحرکی در طول روز روشن است.
سعی کنید از محافظ صفحه استفاده نکنید. محافظ صفحه از همان مقدار انرژی که یک صفحه فعال استفاده می کند ، استفاده می کند. در عوض ، از ویژگی مدیریت قدرت رایانه خود برای خاموش کردن مانیتور بعد از یک دوره خاص عدم فعالیت استفاده کنید.
برای انجام کار از کوچکترین وسیله ممکن استفاده کنید. مایکروویو یا اجاق های توستر یکی از مقرون به صرفه ترین لوازم آشپزی هستند. برای انجام یک کار با مایکروویو 15 دقیقه زمان لازم است تا یک ساعت در فر کار کنید.
سیم پیچ های یخچال خود را جاروبرقی بکشید. به طور مرتب پشت یا پشت گریل جلو یخچال خود را جاروبرقی بکشید تا عمر کمپرسور یخچال شما افزایش یابد.هنگام شستن لباس:
در صورت امکان از آب سرد استفاده کنید. از مواد شوینده مخصوص شستشوی آب سرد استفاده کنید.
ماشین لباسشویی خود را پر کنید. یک بار کامل ممکن است از آب کمتر از 2 نیم بار استفاده کند.
بعد از شستشوی نهایی در ماشین ظرفشویی را باز کنید تا ظروف شما در هوا خشک شوند.اگر به فریزر مستقل فکر می کنید ، فریزرهای قفسه سینه (با بارگیری بالا) 30٪ کارآمدتر از فریزرهای ایستاده (با بارگیری جلو) هستند.
هنگام خشک کردن لباس:
لباسهای مرطوب و مچاله شده را قبل از قرار دادن در خشک کن تکان دهید تا جریان هوا افزایش یابد و زمان خشک شدن کاهش یابد.
فیلتر پرز را تمیز کنید. تمیز کردن فیلتر پس از هر بار، گردش هوا و بازده خشک شدن را بهبود می بخشد.
در صورت امکان، به جای استفاده از خشک کن لباس ها را با هوا خشک کنید.

جدیدترین مقالات
مدیریت
0 دیدگاه
مقالات مرتبط

انواع بویلر ها و کاربرد انها

انواع مختلفی از دیگهای بخار برای کاربردهای مختلف گرمایشی و صنعتی استفاده می ش...
مدیریت
0 دیدگاه

روش های تبدیل  انرژی خورشیدی به انرژی...

     سلولهای فتوولتایک:  سلولهای فتوولتایک ، که به عنوان ...
مدیریت
0 دیدگاه
مکانیک سیالات

کاربردهای اصلی مکانیک سیالات

مکانیک سیالات کاربردهای گسترده ای در زمینه های مختلف دارد. در اینجا برخی از ر...
مدیریت
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *