نیروگاه های برق آبی چگونه کار می کنند؟

مدیریت
0 دیدگاه

چگونه از آب انرژی می گیریم؟

برق آبی یا نیروگاه برق آبی، یک منبع تجدیدپذیر انرژی است که با استفاده از سد یا با تغییر  جریان طبیعی رودخانه یا سایر آبها، نیرو تولید می کند.

Hydropower facts and information

برق آبی به سیستم بی پایان و دائماً شارژ چرخه آب متکی است تا با استفاده از سوختی – آب – که در این فرآیند از بین نمی رود، برق تولید کند. انواع مختلفی از تأسیسات برق آبی وجود دارد، اگرچه همه آنها از انرژی جنبشی آب جاری در حین حرکت به سمت پایین تغذیه می کنند. نیروگاه های برق آبی از توربین ها و ژنراتورها برای تبدیل انرژی جنبشی به الکتریسیته استفاده می کنند و سپس از طریق شبکه برق به خانه ها، مشاغل و صنایع تغذیه می شوند.

برق در نیروگاه های برق آبی چگونه تولید می شود؟

از آنجا که نیروگاه های آبی از آب برای تولید برق استفاده می کنند، نیروگاه ها معمولاً در نزدیکی منبع آب قرار دارند. انرژی موجود از آب متحرک به حجم جریان آب و تغییر ارتفاع – که به عنوان هد نیز شناخته می شود – از نقطه ای به نقطه دیگر بستگی دارد. هرچه جریان بیشتر و هد بالاتر باشد ، برق بیشتری می تواند تولید شود.

در سطح نیروگاه ، آب از طریق یک لوله – که به آن پنستاک نیز می گویند – جریان می یابد و سپس پره ها را در توربین می چرخاند ، که به نوبه خود، ژنراتوری را می چرخاند که در نهایت الکتریسیته تولید می کند. اکثر تأسیسات برق آبی معمولی از جمله سیستم های رودخانه ای و سیستم های ذخیره سازی پمپاژ به همین صورت عمل میکنند.

جدیدترین مقالات
مدیریت
0 دیدگاه
مقالات مرتبط

انواع بویلر ها و کاربرد انها

انواع مختلفی از دیگهای بخار برای کاربردهای مختلف گرمایشی و صنعتی استفاده می ش...
مدیریت
0 دیدگاه

روش های تبدیل  انرژی خورشیدی به انرژی...

     سلولهای فتوولتایک:  سلولهای فتوولتایک ، که به عنوان ...
مدیریت
0 دیدگاه
مکانیک سیالات

کاربردهای اصلی مکانیک سیالات

مکانیک سیالات کاربردهای گسترده ای در زمینه های مختلف دارد. در اینجا برخی از ر...
مدیریت
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *