انواع سیستم های گرمایش از کف

مدیریت
0 دیدگاه

گرمایش از کف راهی برای گرم کردن خانه از طریق لوله های محکم و انعطاف پذیر  است که در کف اتاق ها تعبیه شده است. این روش گرمایش، کارآمد و مقرون به  صرفه است و مزایای بیشماری نسبت به رادیاتورها دارد. انواع مختلفی از سیستم های گرمایش از کف موجود است. بهترین سیستم گرمایش از کف بستگی به عوامل مختلفی از جمله نوع پروژه، سیستم گرمایش فعلی و منبع انرژی شما دارد.

خانه هایی که با گرمایش از کف گرم می شوند راحت تر و تا 40 درصد کارآمدتر از خانه هایی هستند که از سیستم های گرمایش مرکزی سنتی استفاده می کنند. این سیستم ها گرمایش کم کربن را ارائه می دهند و از فناوری گرمای تابشی برای گرم کردن افراد در فضایی با انرژی مادون قرمز استفاده می کنند، نه اینکه فقط هوا را گرم کنند. این بدان معناست که گرمای مشابه را می توان با دمای پایین تر به دست آورد، که باعث کاهش اتلاف گرما و افزایش بهره وری انرژی می شود.

دو نوع اصلی از سیستم های گرمایش از کف وجود دارد. سیستم های برقی و سیستم های گرمایش با آب

سیستم های گرمایش از کف برقی

گرمایش از کف برقی جدیدترین تکنیک گرمایش است که در صرفه جویی در فضا نیز کارآمد است.

گرمایش از کف برقی یکی از گزینه های محبوب هنگام گرم کردن خانه شما است و این عمدتا به دلیل نصب آسان، صرفه جویی در فضا و صرفه جویی در مصرف انرژی است.
گرمایش از کف الکتریکی سیم کشی الکتریکی است که به مدار الکتریکی شما متصل می شود ( برخلاف گرمایش از کف مرطوب ، که شامل سیستم لوله هایی است که در کف نصب شده و آب گرم را به گردش در می آورند. سپس آب می تواند توسط منبع اصلی حرارت شما مانند دیگ بخار یا پمپ حرارتی گرم شود).
در حالی که سیستم های مرطوب برای پروژه های جدید و مناطق بزرگتر مناسب تر هستند ، گرمایش از کف برقی برای بازسازی و هنگام بازسازی خانه و همچنین مناطق کوچکتر مناسب تر است.

تشک های الکتریکی گرمایش از کف، کابل ها و کیت های گرمایش از کف از فناوری نوآورانه گرمایش الکتریکی استفاده می کنند و برای پروژه های بازسازی خانه ایده آل هستند. آنها زمان نصب سریع را ارائه می دهند و تأثیر کمی در ارتفاع کف دارند.
سیمهای گرمایش متصل به منبع برق اصلی وصل می شوند.
ایده آل برای پروژه های بازسازی و استفاده در اتاق های تک نفره.
زمان نصب سریع
عدم افزایش ارتفاع کف

سیستم های گرمایش از کف آبی یا مرطوب

از نظر اصولی ، سیستم گرمایش از کف مرطوب دارای لوله هایی است که توسط آب گرم پر شده و توسط دیگ بخار یا پمپ حرارتی تغذیه می شود و معمولاً در یک لایه کف تعبیه شده است. این بهترین نوع گرمایش از کف برای کسانی است که از ابتدا ساختمان می سازند و یا سیستم کل خانه را طراحی می کنند.
لوله های گرمایش آب را در مدارهای کف پمپ می کنند.
برای پروژه های جدید و فضاهای بزرگتر توصیه می شود.
دارای کمترین هزینه های جاری هستند.
با پمپ های حرارتی و منابع حرارتی سنتی سازگار هستند.

گرمایش از کف برقی اغلب ارزان تر و راحت تر از گرمایش از کف مرطوب نصب می شود. با این حال، هزینه های جاری شامل هزینه مصرف برق می تواند سه برابر بیشتر باشد.

مزایای گرمایش از کف

انعطاف پذیری

گرمایش از کف بسیار انعطاف پذیر است. می توان آن را در انواع مختلفی از ساختنان ها نصب کرد. از ساختمانهای جدید گرفته تا بازسازی و توسعه ساختمان ها ،  همیشه یک راه حل مناسبی وجود دارد! شما می توانید UFH را در یک اتاق یا چند اتاق نصب کنید و حتی می توانید گرمایش از کف را در طبقه بالا داشته باشید.

کف گرم و گرم

یکی از مزایای اصلی سیستم های گرمایش از کف احساس آنهاست. گرما به آرامی از کف به سمت بالا ساطع می شود و باعث می شود کفهای سرد زیر پا گرم شوند. سیستم های UFH گرمای یکنواختی تولید می کنند و نقاط سرد خانه که در استفاده از رادیاتورها رایج است را از بین می برند.

25 درصد کارآمدتر است
آب گرم از کف نسبت به سیستم شوفاژ از دمای جریان بسیار پایین تری استفاده می کند. با پوشاندن یک سطح بزرگتر، هنوز هم می توان اتاق را به طور موثر گرم کرد و از انرژی کمتری در این فرآیند استفاده کرد. به همین دلیل، راندمان گرمایش از کف حدود 25٪ بیشتر از رادیاتورها و تا 40٪ کارآمدتر در صورت جفت شدن با پمپ حرارتی است!
صرفه جویی در فضا
سیستم های گرمایش از کف “نامرئی” هستند زیرا لوله در زیر کف پنهان شده است. این امر نیاز به رادیاتور را برطرف می کند و فضای دیواری ارزشمندی را آزاد می کند. UFH برای زندگی با نقشه باز ، خانه های کوچکتر و اتاقهایی مانند آشپزخانه و حمام که فضا دارای اهمیت است ایده آل است.
ایمن و سالم

گرمایش از کف بدون لبه های داغ یا تیز است. این امر آن را به گزینه ای امن برای کودکان خردسال و افراد مسن تبدیل می کند. UFH همچنین برای مبتلایان به آلرژی بسیار مناسب است زیرا گرما را عاری از خروجی هوا و حرکت گرد و غبار می کند که می تواند شرایط خاصی را تشدید کند.

سازگار با محیط زیست

به عنوان یک سیستم گرمایش با دمای پایین، گرمایش از کف انرژی کمتری نسبت به سیستم های سنتی با دمای بالا مانند رادیاتورها مصرف می کند. این می تواند به شما کمک کند تا تولید کربن را کاهش دهید.

معایب گرمایش از کف چیست؟

هزینه نصب گرمایش از کف نسبت به سیستم رادیاتور  معمولاً 20 تا 50 درصد بیشتر است.
زمان نصب می تواند طولانی تر باشد ، به ویژه با UFH مرطوب. حتی گرمایش الکتریکی از کف قبل از نصب مستلزم کار بیشتری در سطوح کف ساختمان باشد.
هنگام مقاوم سازی گرمایش از کف، تغییر در ارتفاع کف باید مورد توجه قرار گیرد. این ممکن است نیاز به کار اضافی در کندن کف برای تنظیم ارتفاع داشته باشد.

جدیدترین مقالات
مدیریت
0 دیدگاه
مقالات مرتبط

انواع بویلر ها و کاربرد انها

انواع مختلفی از دیگهای بخار برای کاربردهای مختلف گرمایشی و صنعتی استفاده می ش...
مدیریت
0 دیدگاه

روش های تبدیل  انرژی خورشیدی به انرژی...

     سلولهای فتوولتایک:  سلولهای فتوولتایک ، که به عنوان ...
مدیریت
0 دیدگاه
مکانیک سیالات

کاربردهای اصلی مکانیک سیالات

مکانیک سیالات کاربردهای گسترده ای در زمینه های مختلف دارد. در اینجا برخی از ر...
مدیریت
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *